8.7
Toplamda 2 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Avatar

-

Avatar

Avatar
Yatalak olan Jake Amerikan Ordusununda isteği ile doğaüstü bir yer olan Pandora'ya gitmeye karar verir. Burada yaşayan kabileyi çözüp sonra onları o bölgeden uzaklaştırmayı hedefleyen Jake'in işler istediği gibi gitmemiştir. Na vi halkınının prensesi olan Neytiri'ye gönlünü kaptırır. Amerikan ordusunun sabrı kalmamış ve Pandora'yı acilen dağıtmak istemesiyle Avatar filmi daha yeni başlayacaktır.

Kardeşi bir soygun sırasında öldürüldükten sonra, belden aşağısı felç olan Jake Sully ikizinin yerine geçerek dünyasından çok uzaklarda Pandorada olan bir görevde yer almaya karar verir. Navi’de yaşayan yerel halkı oradan uzaklaştırıp onların zenginliklerini almak için gönderilen ekip Jake Sully gelene kadar işleyişlerine devam etmekteydi. Fakat Jake Sully farklı bakış açısıyla beklenmedik hareketler yapacaktı. Jake Sully ona verilen görevi yapmak ile evi gibi hissettiği bu yeni gezegeni korumak arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktı. Navilerin arasına katılarak onların kültürlerini ve geleneklerini öğrenmek isteyen ve buna hak kazanan Jake Sully acemi şansı olan bir insandı aslında.
18 Aralık 2009 tarihinde seyircisiyle buluşan Avatar vizyondayken büyük merak ve ilgi uyandırmıştır. Bu ilgi ve merak filmin gişesine de yansımıştır. 3D efektleriyle tüm ilgi ve merakı üzerine toplayan Avatar filmi izleyicisinden tam not alarak görsel efektleri için onlarca ödül alarak başarısını tescillemiştir. Totalde sadece Amerika Birleşik Devletlerinde yaptığı gişesi yaklaşık olarak $760.500.000 ile zirvededir. Amerikan yapımı bir Hollywood filmidir. Orjinal dili İngilizce ve İspanyolcadır. Yaklaşık $250.000.000 bütçeyle çekilen Avatar, totalde yaklaşık $2.800.000.000 gişe hasılatı yapmıştır. Sadece Amerika Birleşik Devletlerinde ilk hafta gişe hasılatı yaklaşık $77.000.000 olmuştur. 129 farklı ödüle aday gösterilen Avatar, bu ödüllerin 89 tanesini almayı başarmıştır. En iyi görsel efekt, en iyi set dekorasyonu ve en iyi görüntü yönetmenliği dallarında Oscar alan Avatar, geceye damgasını vurmuştur. 3D olarak çekilen filmin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini James Cameron üstlenmiştir.
 •  Süre: 2 saat 42 dakika Dakika
 • Ülke:
 • İZLENME: 406
 • BEĞEN: 1
 • BEĞENME: 0
 • 1080P
 1. Aralık’ta Vizyona Girecek Komedi Filmleri
    12 ay Önce   447
  Aralık’ta Vizyona Girecek Komedi Filmleri Yıl sonu Aralık ayında vizyona girecek komedi filmleri, izleyicilere kahkaha tufanı yaratmaya çalışacaktır. Yapımlar sırasıyla;

  Bize Müsaade

  27 Aralık 2019 tarihinde gösterime girecek filmde, bir arkadaş grubunun başından geçenler irdelenecektir. Karakterlerin tek ortak özellikleri televizyon sektöründe çalışmalarıdır. Birisi oyuncu, diğeri yönetmen ve sonuncu da senaristtir. Alihan Duru, Suat Gündüz ve Tekin Coşkun, günlerden bir gün rotalarını Büyükada’da yer alan Ruh ve Sinir Hastalıkları Kliniği’ne çevirdiklerinde, tuhaf olaylara tanık olacaktırlar.

  Jumanji : The Next Level

  13 Aralık 2019’da gösterime girecek film, farklı güçlere sahip avatarlara dönüşebilen dört kişilik arkadaş grubunun serüvenini aktaracaktır. Ekip, uzun bir süre sonra yeniden bir araya gelecektir. Fakat, oyunun kuralları eskisi gibi değildir. Aralarından birisinin başı belaya girmiştir. Bu nedenle de zaman kaybetmeden Jumanji’ye ulaşmaları gerekecektir. Fakat geri döndüklerindeyse daha başka bir manzara kendilerini selamlayacaktır.

  Aman Reis Duymasın

  13 Aralık 2019’da yayınlanacak yapım, tatil adına çıktıkları yolculukta, bir grup karakterin tanık olacakları esrarengiz durumları yansıtacaktır. Geldikleri tatil beldesinde, alışık oldukları şehir yaşamından eser yoktur. Küçük bir kasabada gerçekleştirecekleri kaçamağın, hiçbir şekilde Hızır Çakırbeyli’nin haberi dahilinde olmaması gerekecektir. Tatil merkezindeki garip olayları da kontrol altına almak zorunda kalacaktırlar.

  Kırk Yalan

  20 Aralık 2019’da yayınlanacak film, Sadık isimli karakterin merkezinde ilerleyecektir. Karakter, uzun uğraşlar sonucunda Halime isimli sevdiğinin babasını ikna etmeyi başarmıştır. Kısa süre sonra Halime ile dünyaevine girebilecektir. Kendisinin çocukluk arkadaşı, düğün öncesinde Pınarhisar’a gelerek, hazırlıklara katılacaktır. Kendi aralarında kına gecesini takiben şenlik yapacak karakterler, Afrika armudunu yemeleriyle beraber ne olduğunu hatırlayamadıkları bir sürece girecekler. Başlarından bin türlü bela geçmiş olsa da armuttan yiyen karakterler, bir gece öncesinde neler olduğunu hatırlayamayacaktırlar.

Yorum Alanı