5.0
Toplamda 0 oy verildi.
10 - Reklamı Geç -
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

The Godfather 2

The Godfather 2
Sicilyada doğmuş olan Vito Corleone, hayatının Sicilyada doğan bir çocuktan nasıl New York’un büyük mafya babası haline geldiğini gösteriken, oğlu Michael Corleone aile işini genişletip Las Vegas, Florida ve Küba’ya kadar çalışma ağını genişletir. Çökmekte olan evliliğini kurtarmaya ve bir yandan da kişisel sorunlaıyla boğuşmaya devam ederken aynı zamanda işlerini de yoluna koymaya çalışmaya devam eder.
The Godfather Part 2 filminin başrollerinde yine ilk filminde olduğu gibi Michael Corleone rolünde Al Pacino’yu görüyoruz.
18 Aralık 1974 yılında vizyona giren The Godfather: Part 2 filmi Amerika Birleşik Devletleri yapımıdır. The Godfather part 2 filminin orjinal dili; İngilizce, İtalyanca, Sicilyaca, İspanyolca ve Latincedir.
$13.000.000 bütçeyle çekilen The Godfather Part 2, açılış haftasında sadece Amerika Birleşik Devletlerinde $171.500 ve totalde vizyon süresince sadece Amerika Birleşik Devletlerinde $47.900.000 gişe hasılatı yapmıştır. Dünya geneline bakacak olursak The Godfather Part 2, dünya genelinde yaklaşık $49.000.000 gişe hasılatı kazanmıştır.
Tüm zamanların en iyi 3. Filmi seçilen The Godfather Part 2, bu ünvanını hala hiçbir filme kaptırmamayı başarmıştır. The Godfather Part 2, aldığı 11 ödülün yanı sıra tam altı dalda Akademi Ödüllerine yani Oscar’a aday gösterilip, onlarıda kazanmıştır. Aldığı Oscar ödüller; En iyi film, En iyi yönetmen, En iyi yardımcı erkek oyuncu, En iyi yönetmen, En iyi uyarlama senaryo, En iyi sanat yönetmenliği ve En iyi film müziği olmak üzere altı dalda Oscar aldı ve Oscar alan ilk devam filmi olarak tarihe geçmeyi başardı.
  Tür: Dram Filmleri , Suç
  •  Süre: 3 saat 22 dakika Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 176
  • BEĞEN: 0
  • BEĞENME: 0
  • 1080P
Yorum Alanı