5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

The Godfather

The Godfather
The Godfather, yani “baba” Don Vito Corleone New Yorkta yaşayan Corleone mafya ailesinin başıdır. Don Vito Corleone biricik kızının düğününde sevgili eşi Carmela ve savaştan henüz yeni dönmüş oğlu Michael Corleone ile birliktedir. Michael Corleone hayatı boyunca ailesinin işleri daha açık bir hal almaya başlamıştı. Don Vito Corleone hayatını geleneksel ve daha gelenekçi olarak yaşamaya devam ediyordu fakat zaman ilerliyordu ve her şey değişiyordu. Corleone ailesi New York’ta uyuşturucu satmak istiyor fakat ailenin başı olan Don Vito Corleone desteği olmadan bunun mümkün olmayacağını biliyorlardı. Don Vito Corleone, eski değerlerini hala korumaya devam eden bir adamdı ve ailenin iyiliği için karşısında olan her ne veya kimse onu yok edecekti. Karşısında olan oğlu, Michael Corleone olsa bile..
24 Mart 1972 yılında vizyona giren Godfather, yani Baba filmi bir suç ve dram filmidir. Amerikan yapımı olan Godfather filmi Amerikanın New York eyaletinde çekilmiştir. Filmin orjinal dili, İngilizce, italyanca ve Latincedir. Baş rollerinde Don Vito Corleone rolünde Marlon Brando, Michael Corleone rolünde Al Pacino ve Sonny Corleone rolünde James Caan gibi önemli ismler yer almaktadır. $6.000.000 gibi bir bütçeyle çekilen Godfather, henüz ilk haftasında Amerika Birleşik Devletlerinde $302.000 gişe hasılatı yapmıştır. Totalde Amerika Birleşik Devletlerinde $135.000.000 gişe hasılatı yapan Godfather, totalde dünya çapında $246.100.000 gişe hasılatı yapmıştır. Godfather kazandığı 26 ödül dışında en iyi aktör ve en iyi senaryo gibi dallarda tam 3 dalda Oscar kazanmıştır. Dünyanın en iyi filmleri sıralamasında ikinci sıradadır.The Godfather, yani “baba” Don Vito Corleone New Yorkta yaşayan Corleone mafya ailesinin başıdır. Don Vito Corleone biricik kızının düğününde sevgili eşi Carmela ve savaştan henüz yeni dönmüş oğlu Michael Corleone ile birliktedir. Michael Corleone hayatı boyunca ailesinin işleri daha açık bir hal almaya başlamıştı. Don Vito Corleone hayatını geleneksel ve daha gelenekçi olarak yaşamaya devam ediyordu fakat zaman ilerliyordu ve her şey değişiyordu. Corleone ailesi New York’ta uyuşturucu satmak istiyor fakat ailenin başı olan Don Vito Corleone desteği olmadan bunun mümkün olmayacağını biliyorlardı. Don Vito Corleone, eski değerlerini hala korumaya devam eden bir adamdı ve ailenin iyiliği için karşısında olan her ne veya kimse onu yok edecekti. Karşısında olan oğlu, Michael Corleone olsa bile..
24 Mart 1972 yılında vizyona giren Godfather, yani Baba filmi bir suç ve dram filmidir. Amerikan yapımı olan Godfather filmi Amerikanın New York eyaletinde çekilmiştir. Filmin orjinal dili, İngilizce, italyanca ve Latincedir. Baş rollerinde Don Vito Corleone rolünde Marlon Brando, Michael Corleone rolünde Al Pacino ve Sonny Corleone rolünde James Caan gibi önemli ismler yer almaktadır. $6.000.000 gibi bir bütçeyle çekilen Godfather, henüz ilk haftasında Amerika Birleşik Devletlerinde $302.000 gişe hasılatı yapmıştır. Totalde Amerika Birleşik Devletlerinde $135.000.000 gişe hasılatı yapan Godfather, totalde dünya çapında $246.100.000 gişe hasılatı yapmıştır. Godfather kazandığı 26 ödül dışında en iyi aktör ve en iyi senaryo gibi dallarda tam 3 dalda Oscar kazanmıştır. Dünyanın en iyi filmleri sıralamasında ikinci sıradadır.
  Tür: Dram Filmleri , Suç
  •  Süre: 2 saat 55 dakika Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 166
  • BEĞEN: 0
  • BEĞENME: 0
  • 720P
Yorum Alanı