juul türkiye
Avusturalya
Matrix Full HD Film izle (1999)
İncele
Matrix Full HD Film izle (1999)
Türkçe Dublaj
Matrix Full HD izle (1999); Hayatta birçok gerçeklik bulunmaktadır. Bunlar hikâyenin ana teması niteliğindedir. Bazı gerçekliklere tanık olunurken, bu gerçekliklerin ötesinde de tanık olunmamış gerçeklikler mevcuttur. Rüya bunlardan en temelidir. Tanık olunan bir gerçeklik olarak kabul görmektedir. Matrix ise ikinci kategoride rüyanın bile ötesinde bir boyuttur. Hikâye kahramanı Neo, uzun süredir bu gerçekliğin üzerine yoğunlaşmıştır. Morpheus adındaki karakter, bu zamana kadar sahip olunan bütün gerçekliklere dair bilgi sahibi olduğunu öne sürdüğünde Neo’nun da dikkatini çekecektir. Neo için hakiki gerçeğe ulaşmak fazlasıyla önemli olmuştur. Bu gaye uğruna yapacaklarının sınırı yoktur. Trinity isimli güzel bir yabancının da olaylara dahil olması, Neo’ya bu zamana kadar hayalini bile kuramayacağı türden bir dünyanın kapısını aralayacaktır. Trinity, karakterlerin seyahatine yardım edecektir. Neo bu yolculuk sonrasında seyahat ettikleri gerçeklikte, Morpheus’a ulaşmaya çalışacaktır. Diğer taraftan Matrix’in gizemine de yavaş yavaş sahip olmaya başlayacaktır. Neo bu zamana kadar kaderinin kendi ellerinde olmadığının farkına varmıştır. Bu nedenle de Matrix’i çözüp, kaderini ellerinde sımsıkı tutmak isteyecektir.
 • 136
 • IMDb 8.1
 • 299
 • 0
Dora ve Kayıp Altın Şehri Türkçe Dublaj izle (2019)
İncele
Dora ve Kayıp Altın Şehri Türkçe Dublaj izle (2019)
Türkçe Dublaj
Dora ve Kayıp Altın Şehri Türkçe Dublaj izle (2019); Dora isimli karakter, akranlarından farklı yönde bir çocukluk geçirmiştir. Yaşıtlarının hayal bile edemedikleri türden hayvanları gözlemleyebilmiştir. Ailesinin uğraştığı mesleğin, doğa ile iç içe olması, Dora’nın da bu konuda ilgisini çekmekte yeterli olmuştur. Fakat, bir süre sonra devlet kuralları gereği ailesinin peşinden sürüklendiği serüvenlere ara vermek zorunda kalacaktır. Çünkü Dora’nın artık okulda eğitim alması gerekecektir. Küçük yaşına rağmen çevreci bir yaşam sürdüren karakter, hayatında ilk kez farklı karakterlerle tanışacağı heyecanıyla yanıp tutuşacaktır. Dora açısından yavaş yavaş yetişkinliğe adım attığı hissedilecektir. Karakter, kanunlar sayesinde gerçek hayatı da deneyimleyecektir. Fakat hiçbir şeyin de kâşif ruhunu dizginlemesini istemeyecektir. Zorunlu eğitim adı altında farklı bir hayata sürüklenecek karakter, akranlarının kendisi gibi bir yapıya sahip olmadıklarını gözlemleyecektir. Üstelik, kendisinin başından geçen maceralar, herkesin ilgisini çekecek ve imrenilerek dinlenecektir. Uyum sürecinde biraz daha alışmaya başlayan Dora, bu sefer önüne açılacak büyük bir sırla beraber yeniden maceraya kapılmaktan geri durmayacaktır. Hedefinde ipuçlarını takip ederek yıllar öncesinde kaybolan altın şehrini bulmak bulunacaktır.
 • 100
 • IMDb 6.4
 • 882
 • 0
Son Kral – The King Tek Parça izle
İncele
Son Kral – The King Tek Parça izle
Türkçe Dublaj
Hikâyenin kahramanı Hal, bir prense göre fazlasıyla dik başlıdır. Öte yandan İngiltere Kraliyet tahtının tek varisi durumundadır. Sıradan bir insan, kendisinin sahip olduklarına sahip olabilmek için her şeyi yapabilecektir. Lakin, kendisinin gözü ne ailesinde ne de tahttadır. Bütün bu olanaklarına sırtını dönmeye karar verecektir. Tiran, krallığı uzun süredir omuzlarında taşıyan babasının vefatıyla, daha sıra dışı durumlara tanık olacaktır. Artık bu durumla birlikte Kral Henry V sıfatıyla tahta oturması gerecektir. Bunca zamandır kaçmaya çalıştığı olaylar artık daha somut gerçekliğini göstermek zorunda kalmıştır. Genç kral, kaderinin önüne geçemediği için saraydaki olayları değiştirmeye çalışacaktır. Artık tüm olup bitenler yeniden düzenlenecektir. Babasının miras olarak bıraktığı savaş ve kaosu da beraberinde getirmiştir. Genç kral için bütün bu sorunların çözülmesi gerekecektir. Bir süre sonra John Falstaff ile geçmişteki günlerin hatırına yeniden çalışacaktır. Karakter, eskiden çok önemli bir şövalye olarak korkusuzluğuyla bilinmektedir. Ancak şimdilerde kendisini alkole vuran bir alkoliğe dönüşmüştür. Tiran açısından değişim her alanda gerçekleştirilmek istenecektir.
 • 133
 • IMDb 7.7
 • 622
 • 0
Bülbül – The Nightingale Full HD izle
İncele
Bülbül – The Nightingale Full HD izle
Türkçe Dublaj
Hikâyede 1829 yılında ortaya çıkacak bir vahşet üzerinde durulacaktır. Bu yıllar İngiliz askerlerin, sınırları aştıkları ve bazı zamanlarda kontrolü tamamen kaybettikleri anlara şahitlik etmektedir. Claire isimli karakter, ailesiyle geçmişte huzurlu bir yaşam geçirmektedirler. Fakat ailenin yolları İngiliz bir askerle kesiştiğinde, artık hiçbir şey eskisi gibi olamayacaktır. Ailesine uygulanan insanlık suçu, Claire’nin yaşamaya dair umutlarını tamamen kaybettirecektir. Karakter, ailesinin intikam ateşliyle kavrulacak ve bir süre sonra eli kolu bağlı bir şekilde beklemek istemeyecektir. Bu durum, kendisini farklı hamleler uygulamaya şartlayacaktır. Askerin izini Tazmanya bölgesinin ıssız ve tekin olmayan kısımlarına kadar sürecektir. Sonrasında yolu Aborjin asıllı Billy ile kesişecek ve yardımcı olmasını isteyecektir. Claire ile Billy ortak kaderi paylaştıklarından dolayı, birbirlerine karşı yardımcı olma niyeti güdecektirler. Kilometrelerce sürecek olan kovalamacada, birbirinden farklı durumlara tanık olacaktırlar. Askerler de bir süre sonra peşlerindeki vahşi ve ne yapabileceği saptanamayan kızdan korkmaya başlayacaktırlar. Yerel kabilelerin de bu konuda desteğini alan karakter, intikamını almadan hiçbir şekilde vazgeçmeyecektir.
 • 136
 • IMDb 7.4
 • 1.798
 • 0